1. (1)Menüden Kurs planlama bağlantısına tıklanarak açılan sayfada;

    (2)Eğer kurs planında yaptığınız bir hatayı düzeltmek isterseniz 2 numaralı ok ile gösterilen simgeye tıklayarak kurs planınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz,
    (4) oluşturduğunuz kurs planı satırındaki "D.Plan" (Ders planı) sütununda bulunan takvim simgesine tıklayarak ders saatlerini gireceğiniz ve eğitici bilgilerini seçebileceğiniz ekrana geçebilirsiniz.

  2. (1)Kursun başlama tarihi kontrol edilir. (2)Dersin verileceği ilk gün seçilir. (3) Dersi verecek eğitmenin satırı seçilir. (4) İlk kutuya ilk dersin başlama saati girilir.Diğer kutucuklarda boşluk bırakılmadan ders saatleri ile doldurulur.(5) Ders planı kaydet düğmesine tıklanır. (6) Kayıt sonrası planlanan sürenin toplam ders saati süresine yaklaştığı görünür.
  3. (1)Kursun ilk günü seçilir. (2) "Ders Planını Haftalara Uygula" seçeneği seçilerek diğer haftaların aynı gününe aynı program otomatik olarak yerleştirilir. (3)Otomatik olarak toplam kurs süresi, haftalık olarak paylaştırılır. (4) Aynı işlem ilk haftanın ikinci günü için de yapılır. (5) Bu işlemler sonrası kurs bitiş tarihi kontrol edilmelidir. (6) Planlanan süre toplam süreye eşit ve kurs bitim tarihi planladığımız tarih ise, Ders planı tamamlandı işareti griden , yeşile dönecektir.
  4. Bu ekranda haftanın ikinci gününe ders saatleri girilerek , diğer haftalara uygulanıyor. (7) numaralı ok ile gösterilen düğmeler, özellikle kaydet düğmesi ders planlanırken kullanılmayacaktır. Bu düğmeler, eğitici değişikliği sırasında kullanılan düğmelerdir. (6)Ders planı, 6 numaralı ok ile gösterilen alana tıklayarak sonlandırılır.