Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

4. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi

8-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında ATO Kongre Merkezinde düzenlenen 4.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumuna Genel Müdürümüz Mehmet KÜÇÜK panelist olarak katılmıştır.  
4. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi

 

Genel Müdürümüz Mehmet KÜÇÜK 4.Karayolları Trafik Güvenliği Sempozyumda yaptığı sunumunda son iki yıl içerisinde MTSK Sınav Usul ve Esaslarında önemli  değişiklikler yapıldığını, MTSK Modülü uygulamasına geçildiğini, denetimlerin sıklaştırıldığını, Genel Müdürlüğümüzde Trafik ve Sürücü Eğitimleri Grup Başkanlığının oluşturulduğunu belirtmiştir.

Buna rağmen sektörde hala aksaklıkların olduğunu ve bunun temel nedeninin uzun zamandan beri aksayan MTSK Yönetmeliğinin çıkarılmasındaki gecikmeden kaynaklandığını belirterek, yeni yönetmeliğin AB ülkelerindeki uygulamalarla karşılaştırılarak AB standartlarına uygun hale getirildiğini ve son şeklinin verilerek bu ay içerisinde yayınlanmasını planladıklarını söyledi.

KARAYOLLARI TRAFİK GÜVENLİĞİ GÜVENLİĞİ
 

Karayolu Kullanıcıları Eğitimi konulu oturumda da Trafik ve Sürücü Eğitimleri Grup Başkanımız Ercan ALPAY oturum başkanı olarak görev almıştır. Grup Başkanımız oturum açılışında yaptığı konuşmasında karayolu kullanıcılarının yeni hazırlanan MTSK Yönetmeliğine göre daha seçici olarak yetiştirileceklerini, direksiyon sınav sisteminin puanlamasında yapılan değişiklikle hata payının azaltıldığı ve sınav denetimlerinin sıklaştırıldığından bahsetmiştir.

KARAYOLLARI TRAFİK GÜVENLİĞİ GÜVENLİĞİ

Serhat Mah. 1290. Sokak No.1 06374 Yenimahalle/Ankara - MTSK ve Özel Kurumlar413 30 34Öğrenci İşleri413 25 09Özel Okullar 413 34 25 İzleme ve Denetim413 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.