Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Fransa’daki Özel Okul ve Öğretmen Yetiştirme Sistemini İncelemek Üzere Paris Ziyereti Gerçekleştirildi.

Fransa Milli Eğitim Bakanlığı’nın daveti ile Fransız eğitim sistemi, özel okullar ve öğretmen yetiştirme sistemini incelemek üzere Genel Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci başkanlığında bir heyet Paris’te incelemelerde bulundu.
Fransa’daki Özel Okul ve Öğretmen Yetiştirme Sistemini İncelemek Üzere Paris Ziyereti Gerçekleştirildi.

 

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Hervé Guillou’nun daveti ile Türkiye’de görev alacak olan Fransız öğretmenlerin yetiştirilmesi ile ilgili Fransa Milli Eğitim Bakanlığı’na ziyarette bulunuldu.

 

Genel Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci başkanlığındaki heyet, Fransa eğitim sistemi, öğretmen yetiştirme sistemi ve özel okullar hakkında Fransa Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden bilgi aldı. Ayrıca Paris Büyükelçimiz’e nezaket ziyaretinde bulunulmuştur. Oldukça yoğun ve verimli geçen geziye Genel Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci başkanlığında Daire Başkanlarımız Yusuf Okumuş, Mehmet Baran, Öğretmen Arzu Gül, Uzman Yardımcısı Fatma Yavuz ve Tevfik Fikret okulları Genel Müdürü Ayşe Başçavuşoğlu katılmışlardır.

 
 
 

 

Serhat Mah. 1290. Sokak No.1 06374 Yenimahalle/Ankara - MTSK ve Özel Kurumlar413 30 34Öğrenci İşleri413 25 09Özel Okullar 413 34 25 İzleme ve Denetim413 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.