T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 
Ana Sayfa  Duyurular  Özürlü Birey Modülünde Eğitim İş Planı Giriş Ekranı
Özürlü Birey Modülünde Eğitim İş Planı Giriş Ekranı Yayın tarihi: 07.05.2014 - 10:16 - Görüntülenme Sayısı: 5410

Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği 18/05/2012 tarih ve 28296 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin 24/1 inci maddesinde; “Kurumlarca, özürlü bireylerin bireysel ve/veya grup ders eğitimlerinin gün ve saatlerinin yer aldığı aylık iş takvimi hazırlanarak bir sonraki ayın eğitimine başlamadan önce özürlü birey modülüne girilir.” hükmü yer almaktadır.

İlgi madde doğrultusunda Özürlü Birey Modülünde Eğitim İş Planı Giriş Ekranı 05 Haziran 2012 tarihi itibari ile aktif hale getirilmiş ve sistemin yeni açılması nedeniyle Haziran ayının iş planları girilirken 12 Haziran 2012 tarihine kadar geçmişe yönelik iş planlarının sisteme girilmesine izin verilmiş ancak okulların karne ve yıl sonu işlemleri nedeniyle MEBBİS e-okul sisteminde ki yoğunluk nedeniyle Özürlü Birey Modülüne bilgi girişinde yaşanan sorunlar nedeniyle, özürlü bireylerin mağdur edilmemesi amacıyla sistem 14-15.06.2012 tarihlerinde  yeniden açılacaktır.  

Eğitim İş Planı giriş ekranında personel ve mevzuatla ilgili kontrol yapılmamaktadır. Bu nedenle kurumların ay sonunda eğitim bilgi girişi yaparken mağdur olmamaları için aylık iş planlarını mevzuata uygun olarak planlamaları gerekmektedir.