Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

TBMM’ de Engellilik ve Eğitim Paneli

15 Mayıs 2013 tarihinde TBMM Toplantı Salonunda Türk Parlementerler Birliği ve Zihinsel Özürlüler Federasyonu’ nun birlikte düzenlediği “Engellilik ve Eğitim” konulu panel yapılmıştır.
TBMM’ de  Engellilik ve Eğitim Paneli

 

15 Mayıs 2013 tarihinde TBMM Toplantı Salonunda Türk Parlementerler Birliği ve Zihinsel Özürlüler Federasyonu’ nun birlikte düzenlediği “Engellilik ve Eğitim” konulu panelin açılış konuşmalarını Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK, Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM ile Türk Parlementerler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat PAKDİL yapmışlardır. Panele  Özürlüler Parlementosu Başkanı Fikret GÖKÇE, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel  Müdürümüz Mehmet KÜÇÜK, MEB Özel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Mustafa BALOĞLU, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Necate BAYKOÇ DÖNMEZ panelist  olarak katılmışlardır.

 

Genel Müdürümüz Mehmet KÜÇÜK  Engellilik ve Eğitim konulu panelde yaptığı sunumunda  5378 Sayılı Engelliler Hakkında Kanun yürürlüğe girmeden önce engelli bireylere verilen eğitim ile söz konusu kanundan sonra verilen eğitim ve mevzuat düzenlemeleri ile ilgili, 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyette bulunan Özel  Özel Eğitim Okulları ve Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezlerinde yıllara göre destek eğitimi alan özürlü bireylerle, onlara eğitim hizmeti veren kurum sayılarına ilişkin bilgiler verdi.

     
 Engellilik ve Eğitim    Engellilik ve Eğitim
     
   

Engellilik ve Eğitim

     

 

Serhat Mah. 1290. Sokak No.1 06374 Yenimahalle/Ankara - MTSK ve Özel Kurumlar413 30 34Öğrenci İşleri413 25 09Özel Okullar 413 34 25 İzleme ve Denetim413 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.