Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu

Genel Müdürlüğümüzce 4 Mart tarihinde 3 farklı ilimizde başlatılan Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kurslarından Trabzon da başlayan kursun açılışına Genel Müdürümüz Mehmet KÜÇÜK katıldı.
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu

 

Genel Müdürümüz açılışta yaptığı konuşmada: Son on yılda açtığımız bu kurslardan 11.418 öğretmenimize sertifika verdik. Önceleri açılan kurslara daha çok emekli sınıf öğretmenleri müracaat ediyordu. Fakat son yıllarda açtığımız kurslarda fakültelerden yeni mezun arkadaşlarımızı tercih ediyoruz ve bundan sonra da açacağımız kurslarda genç arkadaşlarımızı kursa almaya devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte Üniversiteler alanda yeterli mezun verene kadar kursları zaman zaman açmayı düşünüyoruz dedi. Ayrıca Genel Müdürümüz konuşmasından sonra bazı kursiyerlerin sorularını cevaplandırdı. Diğer yetkililerin açıklamalarından sonra program planlandığı gibi uygulanmaya başladı.

 

 

Serhat Mah. 1290. Sokak No.1 06374 Yenimahalle/Ankara - MTSK ve Özel Kurumlar413 30 34Öğrenci İşleri413 25 09Özel Okullar 413 34 25 İzleme ve Denetim413 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.