Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü

(...) ... .. ..

e-Özel İletişim Numarası


Site Hakkında

Genel Müdürlüğümüze bağlı özel öğretim kursları, mezunlara yönelik bilim grubu programları uygulayan temel liseler, özel hizmetiçi eğitim merkezleri, belediye destek eğitim merkezleri, sosyal etkinlik merkezleri, uzaktan öğretim kursları ve diğer çeşitli kurslar tarafından yürütülen kurs bilgileri ve kursiyer işlemlerinin elektronik ortamda tutulduğu bir yazılımdır.


e-Özel Otomasyon Sistemi;
 - özel öğretim kursları
 - özel hizmetiçi eğitim merkezleri
 - mezunlara yönelik bilim grubu programları uygulayan temel liseler
 - kişisel gelişim kursları (yabancı dil, açık öğretim öğrencileri için kurs grubu)
 - meslek edindirme ve mesleki gelişim kursları (bilgisayar,muhasebe, güzellik ve cilt bakımı, modelistlik ve stilistlik, turzim ve otelcilik, insan kaynakları ve sekreterlik, tv radyo spikerlik, emlaçılık reklamcılık sigortacılık kurs grupları)
 - yetenek kursları ( müzik grubu, dans ve bale grubu)
 - belediye destek eğitim merkezleri
 - sosyal etkinlik merkezleri
tarafından kullanılacaktır. iş ve işlemlerinin yürütülmesi ve kayıtlarının tutulması amacı ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile birlikte geliştirilerek kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Not : İş Makineleri kurs grubu, Motorlu Taşıt Sürücü Kursları grubu ve Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kursları (SRC) e-Özel otomasyon sisteminde yer almamaktadır.

Duyurular


e-Özel Otomasyon Sistemine Geçildi

Yeni adresimiz e-ozel.meb.gov.tr olarak değiştirilmiştir.

22.09.2017 09:00


Kurum Sınıf Silme İşlemi

e-Özel Otomasyon Sisteminde kurumların sınıf ekledikleri modülde güncelleme yapılarak sınıf silme düğmesi eklenmiştir. Aktif kursların işlendiği sınıflar silinememektedir.

25.09.2017 15:11


Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Programları

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan programlar, yönetmeliğimiz gereği olarak kurumlarımız tarafından 2 yıl süreyle kullanılmaya devam edilecektir.Bu süreçte HBOGM tarafından saati, ismi, içeriği güncellenen programlar otomatik olarak e-özel otomasyon sisteminden düşmektedir ve özel öğretim kurumları bu programlarda kurs açamayacaklardır. Program listesindeki güncellenen programın görünmemesi bu nedenledir.Önemle duyurulur.

22.09.2017 15:11