Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Bakan Avcı, Sürücü Eğitim Çalıştayı’na katıldı

    Millî Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği iş birliğinde yürütülen Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın katılımıyla başladı.   Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Ankara’da düzenlenen "Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı"nın açılışında yaptığı konuşmada; çalıştayın, yıllar önce çözümü için çok ciddi çaba göstermesine karşın kendisi de trafik kazaları sorununun kurbanı olan ‘dostum’ dediği Adnan Kahveci´nin hatırası adına, saygı ve anma vesilesi olacağını söyledi. Adnan Kahveci´nin, ‘Trafik kazası sorununun erken yaşlarda başlayan trafik eğitimiyle çözülebileceği, eğitim sorunu çözülmeden bu sıkıntının üstesinden gelinemeyeceği’ düşüncesinde bulunduğunu aktaran Bakan Avcı, "Başta sürücülerimiz olmak üzere sürücü eğitiminde görev alan tüm eğitimcilerimiz, bu eğitimleri veren kurumlar ve yöneticilerimiz ama en başta Millî Eğitim Bakanlığı olarak bizim, çalıştay sonuçlarından çok yararlanacağımızı bir kere daha vurguluyorum" diye konuştu. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ ise trafik eğitiminde yapacakları her şeyin ve alacakları her tedbirin insan hayatını koruyacağını belirterek, sürücü eğitimlerini daha nitelikli hale getirmenin çabasında olduklarını altını çizdi. Bu yıl AB ile yürüttükleri projenin başladığını belirten Genel Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ Proje çerçevesinde bakanlık bünyesinde hazırlık çalışması yaptıklarını, tecrübelerinden yararlanmak için Almanya ve Hollanda gibi ülkeleri ziyaret ettiklerini, gelecek ay da konuyla ilgili çalıştay düzenleyeceklerini ve projenin sunduğu imkanlar kapsamında, sürücü eğitiminin nasıl geliştirileceğini tespit edeceklerini söyledi.
Bakan Avcı, Sürücü Eğitim Çalıştayı’na katıldı

Sürücü Eğitim Çalıştayı Sürücü Eğitim Çalıştayı
Genel Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü E Blok, 06560 Yenimahalle/Ankara - Eğtim Pol. 0312 413 34 07
Öğrenci İşl 0312 413 25 09
Yaygın Eğt. ve Barınma Hiz. 0312 413 34 45
Özel Okullar 0312 413 34 25
Öğretim Prog. 0312 413 25 26
İzleme ve Den. 0312 413 25 26
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 30 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.