Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Bakan Avcı, Sürücü Eğitim Çalıştayı’na katıldı

    Millî Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği iş birliğinde yürütülen Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın katılımıyla başladı.   Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Ankara’da düzenlenen "Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı"nın açılışında yaptığı konuşmada; çalıştayın, yıllar önce çözümü için çok ciddi çaba göstermesine karşın kendisi de trafik kazaları sorununun kurbanı olan ‘dostum’ dediği Adnan Kahveci´nin hatırası adına, saygı ve anma vesilesi olacağını söyledi. Adnan Kahveci´nin, ‘Trafik kazası sorununun erken yaşlarda başlayan trafik eğitimiyle çözülebileceği, eğitim sorunu çözülmeden bu sıkıntının üstesinden gelinemeyeceği’ düşüncesinde bulunduğunu aktaran Bakan Avcı, "Başta sürücülerimiz olmak üzere sürücü eğitiminde görev alan tüm eğitimcilerimiz, bu eğitimleri veren kurumlar ve yöneticilerimiz ama en başta Millî Eğitim Bakanlığı olarak bizim, çalıştay sonuçlarından çok yararlanacağımızı bir kere daha vurguluyorum" diye konuştu. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ ise trafik eğitiminde yapacakları her şeyin ve alacakları her tedbirin insan hayatını koruyacağını belirterek, sürücü eğitimlerini daha nitelikli hale getirmenin çabasında olduklarını altını çizdi. Bu yıl AB ile yürüttükleri projenin başladığını belirten Genel Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ Proje çerçevesinde bakanlık bünyesinde hazırlık çalışması yaptıklarını, tecrübelerinden yararlanmak için Almanya ve Hollanda gibi ülkeleri ziyaret ettiklerini, gelecek ay da konuyla ilgili çalıştay düzenleyeceklerini ve projenin sunduğu imkanlar kapsamında, sürücü eğitiminin nasıl geliştirileceğini tespit edeceklerini söyledi.
Bakan Avcı, Sürücü Eğitim Çalıştayı’na katıldı

Sürücü Eğitim Çalıştayı Sürücü Eğitim Çalıştayı
Genel Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.