Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

BAKAN TEKİN, TÜRKİYE MAARİF VAKFINI ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Maarif Vakfını ziyaret ederek Vakıf Başkanı Birol Akgün, mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
BAKAN TEKİN, TÜRKİYE MAARİF VAKFINI ZİYARET ETTİ

  26-06-2023                    

 

 

 

 

 

 

 

 

Görüşmede, Türkiye Maarif Vakfının yurt dışındaki eğitim faaliyetlerine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.  

Vakfın mütevelli heyet toplantısına katılan Bakan Yusuf Tekin, ardından vakıf yönetimi ve çalışanlarına yaptığı konuşmada "Türkiye Maarif Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti'nin eğitim alanında yurt dışındaki yüzü olmak üzere tasarlanmıştır." diyerek Bakanlıkla vakıf arasındaki koordinasyonun hiçbir kesintiye uğramadan devam etmesi gerektiğini söyledi.  

İl ve okul ziyaretlerinde bulunduğunu hatırlatan Tekin, Bakan olarak paydaş anlamda ilk resmî kurum ziyaretini Türkiye Maarif Vakfına yaptığına dikkati çekti.  

Türkiye Maarif Vakfına neden ihtiyaç duyulduğunu anlatan Bakan Tekin, "Maarif davası, unvanlardan ve makamlardan bağımsız olarak Türkiye'nin bir davası... Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı'nda Bakanlık ve vakıfla birlikte bu süreci de birlikte yöneteceğiz inşallah. Kuruluşu aşamasında yer aldığım bir yapının onlarca ülkede bulunması, başarılı etkinlikler yapıyor olması çok gurur verici bir durum. Bu süreçte emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.  

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün de yaptığı konuşmada, "Vakfımızın kuruluş aşamasında Sayın Bakanımızın büyük emekleri var. Türkiye'nin Maarif davasına hem içeride hem dışarıda neden ihtiyaç duyulduğunu, nasıl kurulduğunu en iyi Sayın Bakanımız biliyor. Atanmasından çok kısa bir süre sonra zaman ayırıp ilk önce Maarif Vakfımızı ziyaret etmesinden dolayı kendisine hassaten teşekkür ediyoruz. Millî Eğitim Bakanlığımızla zaten yakından çalışıyorduk ama şimdi daha verimli çalışacağız." dedi.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.