Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Azınlık Okulları Temsilcileriyle İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi

  Bakanımız Sayın Yusuf Tekin; Ermeni, Rum, Musevi ve Süryani cemaatine mensup azınlık okulları temsilcileri ile istişare toplantısında bir araya geldi.
Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Azınlık Okulları Temsilcileriyle İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi

Beyoğlu Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Sevan Sıvacıoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Genel Müdürümüz Sayın Fethullah Güner, Personel Genel Müdürü Sayın Bülent Çiftçi, azınlık cemaatleri liderleri, azınlık okulları vakıf başkanları, okul yöneticileri ve bu okullarda görev yapan öğretmenler katıldı.    Toplantıda konuşan Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, farklı etnik kimliklerin Türkiye'nin zenginliği olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatı doğrultusunda azınlıkların eğitim aldığı okullara ilişkin neler yapılabileceğini istişare ettiklerini ifade ederek bu doğrultuda azınlık okulları temsilcileri ile istişarede bulunmak istediklerini kaydetti.    Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Azınlık Okulları İstişare Toplantısı'yla okullar ve öğrencilerin daha nitelikli bir eğitime ulaşması için yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunulduğunu belirterek "Kadim medeniyetimizin birlikte yaşama kültürüyle dolu mazisi, milletimizin kodlarında var olan her türlü farklılığa ve özellikle ekalli unsurlara duyulan yüksek hoşgörüsü ve tüm kültürleri bağrına basan büyük devlet geleneğimiz, maarif davamızda eğitimde fırsat adaletinin toplumun her bir kesimine eşit ulaşması için önemli bir temeli oluşturmaktadır." dedi.    Azınlık okullarına destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, toplantıya iştirak eden ve eğitime gönül veren tüm vakıf temsilcilerine teşekkür etti.    Azınlık okullari temsilcileri de söz alarak bu istişare toplantısının ilk kez yapıldığını belirterek kendilerine görüşlerini yüz yüze iletme imkânı tanıdığı için Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'e teşekkür ettiler.   Okullarında yürüttükleri eğitim faaliyetleri hakkında sunum yaparak bilgi veren okul temsilcileri; görüş, öneri ve beklentilerini paylaştılar.


18-11-202318-11-202318-11-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.