Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Öğretim Programı'na ilişkin il ve ilçe millî eğitim müdürleriyle yapılan toplantıda bir araya geldi.
Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle  Bir Araya Geldi

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN, çevrim içi gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, millî eğitim camiasının büyüklüğüne işaret ederek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Bakanlık merkez teşkilatından başlayıp öğretmenden hizmetliye, il müdüründen okul müdürüne tüm eğitim camiası ile birlikte bir aile oluşturmak istediklerini ifade eden Bakanımız, "Yani yürüttüğümüz işlerin tamamının sorumluluğunun hepimizin üzerinde olduğunu, hepimizin aynı hassasiyetle hareket ettiğimizde ancak başarılı olabileceğimizi bilerek hareket ediyoruz. Bulunduğum her ortamda, görüştüğüm her birim amiri, il-ilçe veya okul müdürü arkadaşımızla yaptığımız konuşmalarda bunun altını çizmeye çaba sarf ediyorum." dedi.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli sayesinde bundan 10-20 yıl sonra eğitim öğretim sistemine ilişkin olumlu katkıların konuşulacağını ifade etti

."Bu güzel işin başlamasında 'Karınca kararınca benim de katkım oldu' diyebilmek için bugünkü hassasiyetle süreci birlikte sürdürmeye devam etmeliyiz." diyen Sayın Bakanımız, şöyle devam etti:

"Hem uluslararası kuruluşların derecelendirme ve ölçmeyle ilgili kriterlerine uygun hem de uluslararası raporların tamamında Bakanlığımızın programlarına yönelik yürütülen eleştirileri ortadan kaldırabilecek nitelikte çağdaş ve modern dünyayla uyumlu bir program ortaya çıktı. Fazla yüklerin kısmen seyreltildiği bir müfredat... Bunun sonucunda umduğumuz şey şu; bizim için hem uluslararası göstergeler açısından pozitif bir değer olacak hem de öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında kökeninde bilgi, odağında beceri, hedefinde gelecek olan erdemli ve yetkin insanın yetişmesini sağlayacak bir müfredat olacak. Aynı zamanda sıkıştırılmış müfredattan dolayı kendi yetkinliklerini tam olarak ifade edemeyen öğretmen arkadaşlarımızın üzerindeki eleştiriler de ortadan kalkmış olacak."

Sayın Bakanımız, toplantıya katılan il ve ilçe milli eğitim müdürlerinden yeni müfredata ilişkin tüm yöneticilerin programlarla ilgili yapılan eğitim çalışmalarına, eğiticilere yönelik hazırlanan görsel ve videolara bakmalarını istedi.

Öğretmenler yeni müfredat ile ilgili bilgilendirilecek

Öğretmenlerin branş bazlı bilgilendirileceğini belirten Sayın Yusuf TEKİN, "Vurgu yapmaya çalıştığım şey; bir ekip havası oluşturma felsefesi... Samimiyetimizi sahadaki öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi arkadaşlarımıza mutlaka hissettirmemiz lazım. Bunu hissettirebilmek için de zamanınızın uygun olan kısmını mutlaka ama mutlaka okullarımızda, okul idarecilerimizle ve öğretmenlerimizle geçirmenizi istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.