Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Yusuf TEKİN'den Kurban Bayramı Mesajı

Bakanımız Yusuf Tekin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bakanımız Yusuf TEKİN'den Kurban Bayramı Mesajı

Bakanımız Yusuf Tekin mesajında şunları söyledi:

 

"Bayramlar; toplumumuzda birlik ve beraberliği derinleştiren, bu duyguyu gelecek nesillere aktarmamıza vesile olan, gönüllerin muhabbet ve merhametle buluştuğu kıymetli anlardır. Her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da büyüklerimizle kucaklaşacak, onların engin tecrübelerinden ilham alacak, yavrularımızın içten sevinçlerine ortak olacak, kültürel ve manevi değerlerimizi bir kez daha yücelteceğiz.

 

Bu mübarek günler, tebessümlerimiz ve dualarımızla gönül bağı kurmamıza, birbirimizi daha iyi anlamamıza ve sıkı sıkıya sarılarak bu toprakların bereketini paylaşmamıza imkân tanırken aynı zamanda da tüm insanlığa örnek olacak bir dayanışma ve kardeşlik sergiliyor. İbadetlerimizi yürekten icra ederken her birimizin kalbinde yankılanan huzur ve mutluluk, toplumumuzun manevi atmosferini zenginleştiriyor. Bu nedenle, tebessümümüzü paylaşabildiğimiz her an ve her yer, bayramlaşma için bir vesiledir. Her fırsatta, her mekânda bayramlaşmanın sevincini birlikte yaşayalım.

 

Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Eğitim Camiamız,

Sizlerin de aynı atmosferde sağlık ve huzurla, neşesini ve heyecanını doyasıya yaşadığınız bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Bayram vesilesiyle pekiştirdiğimiz paylaşma, kardeşlik ve fedakârlık duyguları hayatımızın her alanında hepimizin yol göstericisi olsun.

 

Bu bayram, sadece kendi sevinçlerimizi paylaşmakla kalmayıp Gazze ve Filistin'deki kardeşlerimizin acılarını hafifletmek için de çaba sarf edeceğiz. Savaşın gölgesinde bayramlarını yapacak olan mazlum kardeşlerimizi asla unutmayacağız. Dualarımız ve desteklerimizle onlara umut olacak, kardeşlik ve muhabbetimizi güçlendireceğiz.

 

Bu duygularla, milletimizin her bir ferdinin ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bayramın ülkemiz ve tüm İslam âlemine, özellikle savaş ve zorluklarla mücadele eden bölgelere barış, huzur, sağlık ve refah getirmesini içtenlikle diliyorum."

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.