Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Balıkesir Ayvalık’ta 02-04 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenen Özel Eğitim Ve Rahabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri Düzenlendi.

  Balıkesir Ayvalık’ta 02-04 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenen Özel Eğitim Ve Rahabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri Düzenlendi.
Balıkesir Ayvalık’ta 02-04 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenen Özel Eğitim Ve Rahabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri İzleme ve Denetim Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Mehmet BARAN Özel Kurumlar Daire Başkanı Sayın Ali KARAGÖZ, Ayvalık Kaymakamı Sayın Namık Kemal NAZLI, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ ve Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erkan BİLEN’in katılımıyla  Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde 02-04 Mart 2015 Tarihleri arasında düzenlenmiştir.

 

      Açılış Konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ, “ 1 Temmuz 2005 tarihinde çıkan, 5378 sayılı yasa, özellikle korunmaya muhtaç çocukların, yaşlıların, engellilerin eğitimine yönelik olarak düzenlenmiştir. Bana göre bu, Türkiye’de bir reform, büyük bir dönüşüm ve belki bir devrim sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

 

       Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kurumlar Daire Başkanı Sayın Ali KARAGÖZ, “ Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü görevime başladığımda  hizmet verdiğimiz engelli sayımız 260 bin civarındaydı. Bu gün bu sayı 300 binlere dayandıysa sizlerin gayretiyledir. Engellilerimizi sizlerle hayata tutunur hale getirdik. Bu noktada sizlere teşekkür ediyoruz.

 

       Bu seminer, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerinin katıldığı ilk seminer. Tüm kurumlarımızı bu seminerlere almayı hedefliyoruz. Sizlerin ilk grup olması hasebiyle bizlere vereceğiniz geri bildirimler çok önemli. Bu vesileyle önümüzdeki süreçte kurumlarımızın daha sağlıklı bir sürece hizmet sürebilmeleri için çok ciddi adımlar atacağımızı düşünüyoruz. Bu üç günlük seminer süremizin çok başarılı geçmesini, hayırlı sonuçlara hizmet etmesini diliyorum. Kolaylıklar gelsin.” sözleriyle açılış konuşmalarını tamamlamasının ardından Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri başladı Kurum yöneticilerinden gelen talep ve öneriler kaydedilerek İzleme ve Denetim Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Mehmet BARAN’ın Sertifika Sunum töreninin ardından başarılı bir şekilde tamamlandı.

Balıkesir Ayvalıkta 02-04 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenen Özel Eğitim Ve Rahabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri Düzenlendi. Balıkesir Ayvalıkta 02-04 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenen Özel Eğitim Ve Rahabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri Düzenlendi.
Balıkesir Ayvalıkta 02-04 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenen Özel Eğitim Ve Rahabilitasyon Merkezi Yönetimi Semineri Düzenlendi.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.