Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Ehliyet sınavlarına “video”lu standart

Ehliyet sınavlarına “video”lu standart

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, sürücü eğitimlerine katkı sağlamak ve ülke genelinde belli standartlar oluşturmak amacıyla “video” hazırladı. Kurgu ve senaryosu Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan video ile direksiyon uygulama sınavlarından önce kursta görevli personel, sınav yapıcıları ve sınavda görev alan tüm personelin görevlerini daha iyi yapmaları hedefleniyor.

 

Söz konusu video ile ilgili haber, Bakanlığımız web sayfasında yayımlandı: 

 

Ehliyet sınavlarına “video”lu standart

 

Motorlu Taşıt Sürücüleri kurslarına yönelik çalışmalara yenisi eklendi.

 

İllere gönderilen ve sınavlardan önce sınavı yapanlara izlettirilmesi istenen 20 dakikalık videoda, adaylara davranış tarzından sınavlarda uyulması gerekli kurallara kadar tüm detaylar yer alıyor.

 

Hazırlanan video ile ehliyet sınavlarının ikinci basamağı olan direksiyon uygulama sınavlarının ülke genelinde aynı standartlarda yapılabilmesi hedefleniyor.

 

Kurgu ve senaryosu Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve İstanbul Sürücü Kursları Federasyonu tarafından Genel Müdürlük adına çekimi yapılan direksiyon uygulama sınav videosu kursiyerlerin; kursta görevli personelin, sınav yapıcılarının ve sınavda görev alan tüm personelin görevlerini daha iyi yapabilmelerini sağlamak amacıyla hazırlandı.

 

Direksiyon uygulama sınavlarından önce seyrettirilecek video ile eğitimlere büyük katkı sağlanması ve ülke genelinde belli bir standardın yakalanması öngörülüyor.

 

 

İlgili videoyu izlemek için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.