Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Kemal ŞAMLIOĞLU´nun Sivas Ziyareti

  Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal ŞAMLIOĞLU, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’ ın açılışını yaptığı Bahçeşehir Eğitim Kurumları 4 Eylül Sivas Kampüsü´nde düzenlenen törene katıldı.  
Genel Müdür Kemal ŞAMLIOĞLU´nun Sivas Ziyareti

 

Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’ ın yanı sıra Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal ŞAMLIOĞLU, Milletvekilleri, Özel Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, il yöneticileri ve veliler katıldı.

  

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı konuşmada, Bahçeşehir Eğitim Kurumlarının ülkenin her köşesinde kaliteli eğitimler verdiğini belirtti. Türkiye´yi, yüksek insani gelişmişlik seviyesine çıkarmak, zengin güçlü ve mutlu insanların yurdu yapmak istediklerini ifade eden Bakan Yılmaz, bunu yapabilmenin de şartının kaliteli ve nitelikli eğitimden geçtiğini aktardı.

   

Bakan Yılmaz, öğrencilere yeteneklerine uygun eğitim vermeyi amaçladıklarını vurgulayarak, "Eğitimi uzun vadeli bir bakış açısıyla ele alıyor, geleceğe yapılacak en büyük yatırım olarak görüyoruz. Millî Eğitim Bakanlığı olarak herkesin eğitim ve öğretime eşit şartlarda ulaşmasını, fırsat eşitliğini sağlamak istiyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla gerçekten çok mesafe aldık. Eğitimin kalitesini artırmak daimi hedefimiz olacaktır." diye konuştu. Millî Eğitim Bakanlığının yapmayı planladığı bazı çalışmalara da değinen Yılmaz, hedef koyduklarını ve hedeflerine de verdikleri tarihten önce ulaşmayı amaçladıklarını bildirdi.

   

"Özel sektörü teşvik ediyor ve destekliyoruz"

 

Eğitimde dünyadaki gelişmeleri de takip etmeyi önemsediklerine işaret eden Bakan Yılmaz, şunları söyledi: "Eğitimin amacı milletimizi zengin kılmaktır. Türkiye, eğitimde dünya sıralamasında ilk 20´dedir. Bu yıl 122 milyar lirayı eğitime ayırdık. Bu toplam bütçemizin yüzde 20´si. Bu ana kadar Türkiye´de hiçbir dönemde bütçenin yüzde 20´si eğitime ayrılmadı. Buradan da anlaşılıyor ki bu hükümetin önceliği, bu hükümet milletten topladığını yine eğitim yoluyla millete aktarıyor. İyi bir yoldayız. Her alanda, her kademede okullaşma oranı arttı. Eğitimde özel sektörün payını artırıyoruz. Özel eğitimler devletin yükünü alıyor, devletin daha iyi eğitim vermesine yol açıyor. Bu bakımdan da özel sektörü teşvik ediyor ve destekliyoruz. ´Eğitimde özelleştirme´ falan diyorlar, sadece ideolojik bakış açısıyla bakıyorlar, ne eğitimin gerçeğini bilen ne de Türkiye´nin gerçeğini bilenlerin kullanabileceği bir sözdür. 2016-2017 eğitim öğretim yılında özel okullara giden öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı olarak destek veriyoruz. 316 bin öğrenciye eğitim ve öğretim desteği veriyoruz. Bu eğitim öğretim yılında bin 73 yeni okul faaliyete başladı. Bu okulları da özel sektör yaptı. Bu bize de çok büyük bir destek." ifadesini kullandı.

 

  Açılış töreni sonrası Genel Müdür Şamlıoğlu ve Daire Başkanı Baran, Sivas ilinde bulunan bazı özel öğretim kurumlarını ziyaret ederek bu kurumlarda incelemelerde bulundu.

 

  

 24-11-201623-11-2016

 

 

 
 24-11-201623-11-2016    

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.