Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Proje Bilgisi

Proje Bilgisi

Engelli Öğrenciler için Destek e-Öğrenme
E-Learning Support For Disables
ELSUPPORT


AB Erasmus+ Programı Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) kapsamında başvurusu yapılan ve almaya hak kazanan "Engelli Öğrenciler için Destek e-Öğrenme" (E-Learning Support For Disables ? ELSUPPORT) Genel Müdürlüğümüz liderliğinde ve koordinasyonunda yürütülmektedir.


PROJE AMACI:

Projenin amacı özellikle otistik öğrenciler olmak üzere engelli bireylerin destek eğitim programında yer alan kazanımlara uygun olarak kendi başlarına ya da öğretmen, uzman öğretici, ailesi, velisi veya vasi rehberliğinde kullanabileceği etkileşimli materyal, video, ses, görsel, metin vb. formatlarda geliştirilen e-içeriklerin paylaşılabileceği ve uygulamaların yürütülebileceği internet tabanlı platformdan geliştirilmesidir  


PROJE FAALİYETLERİ VE ÇIKTILARI

· E-platform (E-Platform: Web based sharing platform): Eğitim personelleri tarafından geliştirilen elektronik içerikler, dijital materyallerin ve diğer interaktif araçların paylaşılması için oluşturulacak e-platform sayesinde öğretmen ve aile desteğinde özellikle otistik ve engelli öğrencilerin kullanabileceği internet tabanlı paylaşım ve uygulama sistemi geliştirilecektir.

· E-öğrenme araçları ve dijital materyaller (E-Learning Tools: Digital materials and e-learnings tools) Bakanlığımız destek öğrenme programlarında yer alan kazanımlara göre örnek olarak dijital materyaller, e-öğrenme araçları, oyun uygulamaları, interaktif öğrenme içerikleri geliştirilmesi planlanmaktadır

· Öğretmen El Kitabı ve Aile Kılavuzu (Teacher Manuals and Parents Guidance for the digital contents and e-learning tools) Proje kapsamında geliştirilen e-platform, dijital içeriklerin kullanımı ve yeni içeriklerin eklenmesine yönelik öğretmenler için el kitabı ve aileler için kullanım kılavuzu hazırlanacaktır.

· Pilot Eğitimlerin Raporları ve Değerlendirme Araçları (Pilot reports: Assessment tools) geliştirilen e-platform ve dijital içeriklerin pilot uygulanması ve değerlendirme faaliyetlerinin yürütülerek raporlanması yapılacaktır.

 

Proje internet sayfası: https://ookgmprojeler.meb.gov.tr/elsupport/index.php

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü No.6 E Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA -
Eğitim Politikaları 0312 413 3407
İzleme, Denetim, Hukuk 0312 413 2526
Okullar DB 0312 413 3425
Öğrenci İşl. ARGE 0312 413 2509
Öğretim Prog. 0312 413 3424
Trafik ve Src. Eğt. 0312 413 3034
Yaygın Eğt. Barınma 0312 413 5663

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.