Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 

Sürücü Eğitim ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı

  AB teknik ve mali desteği ile Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Sürücü Eğitim ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı 08 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.  
Sürücü Eğitim ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı

trafik trafik
trafik trafik

AB teknik ve mali desteği ile Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Sürücü Eğitim ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı 08 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Söz konusu kapanış toplantısına paydaş Bakanlıkların yetkili ve temsilcileri, Bakanlığımız birimleri uzman ve yetkilileri, STK yönetici ve temsilcileri ile motorlu taşıt sürücü kurları temsilcileri katılmıştır.

Avrupa Birliği mali desteği ile Bakanlığımızca yürütülen “Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Projesi” (Technical Assistance for Improvement on Processes of Training of Drivers and Driver Tests) "Güvenilir Sürücüler" sloganıyla sürücü eğitimlerinde eğitim standartlarının yükseltilmesi çalışmalarına ve ülkemiz trafik  ve  yol güvenliğine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Özellikle motorlu taşıt sürücü kurslarında sunulan eğitim ve eğitimler sonunda Bakanlığımızca yapılan sürücü sınavları alanında yürütülecek daha kapsamlı çalışmalar için bir başlangıç projesi olan "Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Projesi" teknik desteği ile ülkemizde yapılan değişiklik ve yeniliklerin geliştirilmesi, aday sürücü eğitim standartlarını oluşturulması, direksiyon öğreticileri ile direksiyon sınav yapıcıların eğitimine yönelik eğitim içerikleri geliştirilmesi ve sürücü eğitimleri üzerine genel bir tavsiye raporu oluşturulması hedeflenmiştir.

Proje kapsamında örnek AB ülkelerine çalışma ziyaretleri gerçekleştirilmiş, sürücü eğitim standartlarını oluşturulması, direksiyon öğreticileri ile direksiyon sınav yapıcıların eğitimine yönelik eğitim içerikleri geliştirilmesi konularında çalıştaylar düzenlenmiştir.

Proje ürünleri ve çıktıları sayesinde özellikle motorlu taşıt sürücü kursları ve trafik eğitimlerinde ortaya konulacak iş geliştirme ve yeni projelerin çalışmalarına esas teşkil edecektir.

Söz konusu kapanış toplantısına paydaş Bakanlıkların yetkili ve temsilcileri, Bakanlığımız birimleri uzman ve yetkilileri, STK yönetici ve temsilcileri ile motorlu taşıt sürücü kurları temsilcileri katılmıştır.

 

MEB Beşevler Kampüsü E Blok Beşevler ANKARA /Çankaya - MTSK ve Özel Kurumlar413 30 34Öğrenci İşleri413 25 09Özel Okullar 413 34 25 İzleme ve Denetim413 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.