1. (1)Menüden "Kurs Kursiyer Başvurular" bağlantısına tıklanır. (2) numaralı ok ile şu an onaylı kursiyer sayısını ve kontenjan sayısını görüntüleyebilirsiniz. (3)Kursiyer eklemek için numaralı simgeye tıklanır.
  2. (1)Kursiyerin kimlik numarası yazılır. (2)Kursiyerin doğum tarihi girilir. (3) Sorgula düğmesine tıklanarak MERNİS'ten nüfus bilgileri ekrana getirilir. (4)Diğer tüm bilgiler, kursiyerin ücretli veya ücretsiz durumu da belirtilerek girilir ve kaydete tıklanır. Eğer "Bu kursu alabilmek için yeterli modül seviyesi tamamlanmamıştır" mesajını alıyorsanız buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

    Not-1:Kursiyeri kaydetmeden önce lütfen kursiyer bilgilerinin doğruluğunu teyit edin. Eklenen kursiyerin bilgileri daha sonra değiştirilememektedir.
    Not-2:Her oluşturulan sınıf için %3 oranda ücretsiz öğrenci sistem tarafından talep edilmektedir.
  3. (1)Eklediğimiz kursiyerleri ayrıca onaylamamız gerekmektedir. Onaylama işlemi için bir numaralı ok ile gösterilen simgeye tıklanır. (2) Kursiyeri onaylamak için onay kutucuğuna tek tıklamak yeterlidir.Tek tıklandığında kutu yeşil rengini alır. Çift tıklama kutucuğun rengini kırmızıya dönüştürür, çift tıklama işlemi yanlışlıkla eklenen kursiyer veya kurs almaktan vazgeçen kursiyerler için kullanılır. (3) Onaylama veya reddetme işlemi bittiğinde kaydet düğmesine tıklanır.
  4. (1) Onaylanan kursiyerlerin sayısı kurs kursiyer başvuruları sayfasında görüntülenir. Onayladığınız kurs sayısının görünüp görünmediğini lütfen kontrol edin.
  5. (1) Kayıtlı kursiyerlerin listesini bir numaralı ok ile gösterilen simgeye tıklandığında görüntülenir. (2)Bu liste excel olarak alınmak istenirse, iki numaralı ok ile gösterilen simgeye tıklanır.
  6. Excel programında kursiyerlerin listesi bu şekilde görüntülenir.